SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ljuslyktor 6125520
*
nr 612 5520
Ljuslyktor
1 par, Royal Castle Sheffield, pläter/färgat glas, höjd: 33
Utrop:
7.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2009
kl 19:54:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 15:23:28
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgat glas ljuslyktor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Ljuslyktor
nr 612 5520
Ljuslyktor
1 par, Royal Castle Sheffield, pläter/färgat glas, höjd: 33
Utrop: | 7.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/11 15:23:28 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgat glas ljuslyktor nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41